Eurostrong Hasta Koltuğu, Engelli Koltuğu, Yaşlı Koltuğu,
Ayağa Kaldıran Hasta Koltukları

Siz veya yakınlarınız için ayağa kalkmak veya oturmak artık eskisi kadar kolay değil mi? Çözüm Eurostrong Ayağa kaldıran hasta koltuklarıdır. Sağladığı faydalara göre fiyatı çok makul seviyededir.

Hastalar ve Yaşlılar için büyük kolaylık sağlayan Eurostrong Hasta Koltuğu Özellikleri:

Ayak Kısmının Kalkma Özelliği

Birçok hastalıkta ve yaşlılıkta ayaklarda şişme problemleri olabilmektedir. Bu gibi durumlarda eğer doktorunuz ayağı yukarıda tutmayı önerdiyse, Eurostrong koltuklar sayesinde ayaklarınızı yerden istediğiniz yüksekliğe kaldırır ve o konuma tutabilirsiniz.

Yatak Haline Gelmesi ve Ayağa Kaldırması

TV Koltuğu EurostrongBirçok rahatsızlıkta ve yaşlılıkta hastalar çoğunlukla vakitlerini yatakta geçirmektedir. Sürekli hareketsiz yatmak hastalarda birçok rahatsızlığa veya yatak yarası gibi hastalıklara neden olabilmektedir. Bu sebeple eğer mümkünse hastaların yürümesi, salonda oturarak aile fertleriyle vakit geçirmesi genelde tavsiye edilmektedir. Fakat hastalar salonda oturduklarında uzun süre aynı pozisyonda oturmaktan rahatsız olmakta, bir süre sonra tekrar dinlenmek için yatağına geri dönmesi gerekmekte buda hastalar için çok büyük bir rahatsızlık yaratmaktadır.

Eurostrong hasta koltukları hastalar ayağa kaldırma özelliğini kullanarak rahatça koltuğa oturmakta, en rahat edecekleri pozisyona kumanda ile getirebilmektedir. Yoruldukları ve yatma ihtiyacı duyduklarında ise kumandanın sadece bir düğmesiyle koltuğu yatak haline getirebilmektedirler. Bunun yanında hasta uykuya dalarsa, hiç uyandırmadan tek bir düğmeye basarak uykusunu bölmeden yatak haline getirilebilmektedir. Uyandıklarında isterlerse tekrar koltuk pozisyonuna getirebilmektedirler. Ayağa kalkmak istediklerinde ise tek bir düğmeye basarak rahatça ayağa kalkabilirler.

Koltuğu Kullanan Hastalar

Eurostrong hasta koltuğu almış olan hastalar, kendilerinin ve ona yardımcı olan evdeki insanlar için hayat kalitelerinin çok artırdığı ve çok memnun kaldıklarını belirtmektedirler.

Eurostrong tv koltuğu

Masaj Özelliği

Eurostrong hasta koltuklarımız masaj özelliğine sahiptir.

Masaj fonksiyonu 4 ayrı bölge, 5 ayrı program fonksiyonlu ve 3 farklı şiddettedir

Masaj sistemi çok sert yoğurma biçiminde değil farklı şiddette titreşim biçimindedir.

Titreşim masajı hastalarda uzun süre hareketsiz oturmakla oluşa yatak yaralarının önlenmesine katkıda bulunabilmektedir. Bacak, bel, oturak kısmı, sırt kısmı için ayrı ayrı birçok masaj motoru bulunmaktadır. Kan dolaşımını hızlandırmakta hastaları rahatlatmakta ve konforlu bir dinlenme sağlamaktadır. Masaj titreşim biçiminde olduğundan yaşlılarda dahi güvenle kullanılabilir. Masaj özelliği için ayrı bir kumanda bulunmaktadır ve kolay kullanım özelliğine sahiptir.

Yatar vaziyette veya oturur vaziyette masaj özelliği kullanılabilir.

Çift Motorlu Koltuk

Koltuğun kaç hareket pozisyonunun olduğu çok önemlidir. Hasta koltuklarda 2 pozisyonlu, 3 pozisyonlu veya sonsuz pozisyonlu gibi seçenekler bulunmaktadır. Sonsuz pozisyonlu modellerde 2 farklı motor bulunmaktadır. İki motor sayesinde ayak kısmı sırt kısmının konumundan bağımsız mekanizma ile hareket edebilmektedir. Sırtı dik tutarak bacak kısmını kaldırmak veya sırtı hafifçe arkaya yaslayıp ayakları yarım kaldırmak gibi farklı konumlarda kullanabilmek için 2 motorlu sonsuz pozisyonlu model almanız gerekmektedir. Eurostrong Hasta koltuklarının tüm modelleri çift motorlu ve sonsuz pozisyonlu koltuklardır. Sırt ve ayak bağımsız biçimde ayarlanabilir ve kumandaya basılı tuttuğunuz sürece hareket eder ve basmayı bıraktığınız anda o pozisyonda kalır.Ayağa Kaldıran Koltuk Eurostrong

3 pozisyonlu modeller tek motorludur, sırtı yatırmak için ayağı kaldırmanız gerekir. Veya ayağı kaldırmak için sırtı indirmeniz gerekir. 2 pozisyonlu modelde ise tek motor bulunur ve sırt ile ayağın pozisyonunu sadece tam yatırma veya yarım yatırma şeklinde durdurabilirsiniz.

Koltuğun rahat olması

Koltuk rahatlığı çok önemlidir. Hasta veya yaşlı kişiler çok uzun süreler koltukta oturmaktadır. Hatta gerektiğinde kumandası ile ayakları kaldırıp, sırtı yatırılabilen koltuklar, yatak haline gelebilmekte. Kullananlar uzun süreler koltukta yatabilmektedir. Bu sebeple Eurostrong hasta koltuğunun özelliği; son derece rahat, yumuşak, konforlu olmasıdır. Uzun süreler oturulduğunda dahi rahatsızlık vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Koltuğu oturma yerinin yüksekliği (50 cm), derinliği (56 cm) ideal ölçülerdedir. Koltuk ağırlık olarak 60 kg’dır. Koltuğa ilk defa oturanı, rahatlığı ile şaşırtmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı hasta refakatçi koltuğu olarakta kullanılabilmektedir.

Deri veya Kumaş olması

Gerçek deri koltuklar sürtünmeye karşı çok dayanıklıdır. Sürekli kullanımda koltuklar zamanla yıpranabilir bu bakımdan gerçek deri tercih etmeniz halinde çok uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz. Suni derinin dayanıklılığı çok azdır. Zamanla kullanımla yırtılabilir. Eurostrong hasta koltuklarında tüm deri modellerde gerçek deri kullanılmaktadır. Bu bakımdan gerçek deri almanızı öneririz. Deri istenmiyor çok kaliteli ve dayanıklı kumaş seçilmelidir. Biz Eurostrong koltuklarımızda çok yüksek kalitede mikro fiber kumaş kullanmaktayız. Ev mobilyalarına uyması için bej, kahverengi ve siyah olmak üzere 3 farklı modelde üretilmektedir.

Ayağa Kaldırma Özelliği

Hasta koltuklarındaki en önemli özelliklerden biridir. Ayağa kaldırma özelliği ile dizlerinden rahatsız olan kişiler, yaşlılar, romatizma hastaları, kalça hastalıkları, bel rahatsızlığı olan vs. hastaların tek bir düğmeye basarak ayağa kalkmalarını sağlar. Bunun yanında oturmakta zorlananlarda koltuğu ayağa kalkmış pozisyonuna getirip, sonra koltuğa dayanarak yavaş yavaş indirebilirler. Böylece güvenli ve rahat bir şekilde oturmalarını sağlar. Ayağa kaldırma özelliği ile sırt hareketi ayrı motorlar tarafından sağlanmaktadır. Eurostrong hasta koltukları 120 kg ağırlığa kadar hastayı oturduğu veya yattığı koltuktan konforlu ve güvenli biçimde kolayca ayağa kaldırır. Koltuklarda 2 yıl garanti bulunmaktadır.

Eurostrong Hasta Koltuk Ayağa Kaldırma Özelliği

Eurostrong Hasta Koltuğu Fiyatları

Kampanya Fiyatı 4200 TL (KDV ve Nakliye Dahil)

Tel: 444 03 17

Bağdat Cad. 102/J Küçükyalı İSTANBUL