Eurostrong Kemoterapi Koltuğu ve Diyaliz Koltuğu

Kemoterapi Koltuğu ve Diyaliz Koltuğu

Kemotepapi Koltuğu ve Diyaliz Koltuğu Nedir

Kemoterapi koltukları kanser olan hastalara, hastanelerin onkoloji bölümlerinde ilaç verirken kullanılan koltuklardır. Hastane ortamında kemoterapi ilaçları verilerek tedavi edilen hastalar çok uzun süre boyunca koltukta oturmaktadır. Diyaliz koltukları ise diyaliz veya hemodiyaliz cihazı kullanırken hastaların oturduğu koltuklardır. Diyaliz veya hemodiyaliz işlemleri çok uzun süren işlemlerdir. Bu koltuklar kullanılırken uzun süre ilaç, serum verilme işlemleri, kan alma gibi tıbbi ve medikal işlemler yapılmaktadır. Bu sebeple bu koltukların konforlu ve rahat olması çok önemlidir.

Eurostrong Koltuklarda Ayağa Kaldırma Özelliği

Diz veya bel rahatsızlığı olan, çok yaşlı olan veya ağır kanser olan hastalarda koltuğa oturmak veya kalkmak çok sıkıntılı olabilmektedir. Özellikle ayağa kalmak istediklerinde kollarından tutup yardım ederek kaldırılmaktadır. Buda ilaç verilmiş veya serum verilmiş olan kollarda acıya sebep olabilmektedir. Eurostrong motorlu koltuklarda tek bir düğmeye basarak koltuk hastayı ayağa kaldırabilmektedir. Buda hastalara büyük bir konfor sağlamaktadır. Hastalar kumandadaki düğmeye kendi başlarına da basıp kimseden yardım almadan ayağa kalkabilmektedir.

Koltuklarımızdaki Antibakteriyel Döşeme

Özellikle kemoterapi koltuk döşemeleri, alınan ilacın vücut teriyle atılması sonucu kısa süre içerisinde zarar görmektedir. Döşeme renkler solmakta, çok kolay yıpranıp yırtılmakta, suni derilerde ise deri yüzeyleri kısa zamanda pul pul dökülmektedir. Kullanım sırasında oluşabilecek serum ve kan lekeleri ise enfeksiyon oluşumuna yok açmaktadır. EuroStrong kemoterapi koltuklarında kullanılan antibakteriyel PU suni deri döşemeler, antibakteriyel, sürtünmeye, solmaya ve klora dayanıklıdır. Sıvı itici özelliği ise temizlenmesini kolaylaştırmaktadır.

Ürünlerimiz Nerelerde Kullanılmaktadır

Birçok büyük sağlık kurumun, tıp merkezi, devlet hastanesi ve özel hastane koltuklarımızı kullanılmaktadır. Bu hastaneler koltuklardan son derece memnun olduklarını belirmekte ve istenilen her özelliği bu koltukta bulduklarını, hastalarını bu koltuklarda oturduklarında çok rahat ettiğini belirmektedirler.

Eurostrong Deluxe Model Koltuğun Özellikleri

Çok rahat bir koltuktur. Diğer medikal koltuklara kıyasla çok üst seviyede rahatlığa sahiptir.

Koltuğun altında tekerlekler mevcuttur. Koltuk tekerlekli olduğundan itildiğinde yer değiştirilebilir.

Ayak kısmı kumandası ile hareket ettirilebilir. Ayrı motoru vardır sırt ve ayak kısmı hastanın isteğine göre kumandayı kullanan kişi tarafından ayrı ayrı hareket ettirile bilinir. Kumandanın ayak kısmı için aşağı yukarı tuşları mevcuttur.

Ürün kemoterapi ve diyaliz dışında hemodiyaliz birimi, periton diyalizi, muayene, plazmaferez tedavisi, hizmet, cerrahi, bakım, KBB, yaşlı bakımı, müdahale, kanalma, rehabilitasyon birimlerinde de kullanılabilir. Bunların dışında hastaelerde refakatçi koltuğu, baba koltuğu, hasta koltuğu, tv koltuğu veya yaşlı koltuğu olarakta kullanım alanları mevcuttur.

Eurostrong koltuk ürünleri CE belgeli olup, masaj motorları düşük voltajda çalışmaktadır.

Koltuğun sırt ve ayak kısımları kumanda ile ayrı ayrı kumanda edilebilmektedir. Sırt kısmı arkaya öne hareket ettirerek ayarlanabilir. Ayak kısmı da yukarı aşağı hareket edebilmektedir. Her iki hareket için ayrı ayrı motorlar bulunmaktadır ve kumanda ile kontrol edilmektedir. Sırt kısmını komple yatırıp ayağı sonuna kadar kaldırdığınızda yatak gibi olmaktadır. Bunlar dışında yine kumanda ile kontrol edilen ayağa kaldırma özelliği bulunmaktadır. Bu özellikleri kullanmak için teknik bir eleman veya uzman olmaya gerek yoktur, hasta kendi de kumandayla rahatça kullanabilmektedir.

Ürünlerimizin Sağladığı Kolaylıklar

Hastane çalışanları içinde bu koltuklar büyük kolaylık sağlamaktadır. Standart diyaliz veya kemoterapi koltuklarında bulunmayan birçok özelliği barındıran Eurostrong koltuklar hastanelerin bu birimlerdeki personelinin çok işine yaramaktadır. Özellikle ayağa kaldırma özelliği ile hem ayaktaki bir hastanın koltuğa oturması hem de koltukta oturan bir kişinin ayağa kalkması son derece kolaylaşmaktadır. Piyasada bu özellikte koltuk çok az bulunmaktadır. Ayağa kaldırma özelliği amortisörlü motor ile sağlanmaktadır. Koltukta çift amortisör bulunur.

Koltuğun oturak kısmının eni son derece geniş olup, kaliteli döşeme ile kaplanmıştır. Her şekilde hastanın sığacağı biçimdedir. Kol koyma yerleri yumuşaktır ve hastanın kolunu yan tarafta koyduğunda destek sağlayarak rahat etmesini sağlar.

EUROSTRONG DELUXE MODEL KOLTUKLARIN ÖLÇÜLERİ

Yükseklik: 104 cm

Genişlik: 185 cm

Derinlik: 90 cm

Oturma Yerinin Yüksekliği 50 cm

Oturma Yerinin Genişliği 60 cm

Oturma Yerinin Derinliği 56 cm

Koltuk Ağırlığı 52 kg

TAŞIMA KAPASİYESİ 120 kg

Hareket Motoru Adedi: 2 adet

Uzaktan Kumandalar: Hareket kontrolü için kablolu kumanda

Koltuğun Kutu Ölçüleri: 100x85x79 cm AĞIRLIK: 54 kg

Koltuğun açılmış haldeki uzunluk (Yatak gibi olduğunda): 180 cm

Satın alabileceğiniz en iyi Keoterapi Koltukları için hemen (0850) 255 0 750 nolu telefonu arayın.