Refakatçi Koltuğu

Refakatçi Koltuğu

Refakatçi Koltuğu Nedir

Eurostrong Spirit kotukların yatırma özelliği pekçok yeniliği de beraberinde sunmaktadır.

Arkaya yatırılan koltuklar genelde duvara çok yakın olarak yerleştirilememektedir. Arkasında 45~50 cm mesafe bulunması gerekmektedir.Özellikle hasta yatağı yanına yerleştirilmesi durumunda koltuklar yatağın ortasına kadar yer kaplamaktadır. Spirit koltukların özel mekanizması ile koltuklar duvara 12 cm’ye kadar yakın yerleştirilebilmekte, tam yatırılsa bile koltuk duvara temas etmemektedir. Bu özellik özel mekanizma ile sağlanmaktadır. Yatırma hareketi sırasında, koltuk öne doğru hareket ederek arkalığın duvara değmesi önlenmektedir.

Yatırılan koltuklarda ayak kısmı kaldırıldığı zaman arka kısmı da aynı anda yatmaktadır. Bu durum refakatçinin ayağını uzatarak dik bir şekilde oturmasını engeller. Spirit koltuklarda ise ayak tam olarak kalktıktan sonra sırt kısmı yatmaya başlar. Refakatçinin normal oturma pozisyonunda ayağını uzatarak dinlenmesine olanak tanır.

Arkaya yatan manuel kumandalı koltuklarda, sırt kısmını yatırmak için ağırlığınızın koltuk arkasına bastırması gerekmektedir. Bu hareket yourucu ve zordur. Çocuklarda ve yaşlılarda ise yatağı yatırmak neredeyse imkansız hale gelir. Ayrıca koltuk yatış konumundayken ağırlığın her zaman koltuk arkasında tutulması gerekmektedir. En ufak bir dönme hareketi koltuğun oturur pozisyona gelmesine neden olur. Spirit koltukların özel mekanizması sayesinde, yatırmak için sadece kolçakların hafifçe itilmesi yeterlidir. Yatık pozisyonda dönme hareketi sonucu koltuk aniden dikleşmez.

Eurostrong Koltuklarda Ayağa Kaldırma Özelliği

Diz veya bel rahatsızlığı olan, çok yaşlı olan veya ağır kanser olan hastalarda koltuğa oturmak veya kalkmak çok sıkıntılı olabilmektedir. Özellikle ayağa kalmak istediklerinde kollarından tutup yardım ederek kaldırılmaktadır. Buda ilaç verilmiş veya serum verilmiş olan kollarda acıya sebep olabilmektedir. Eurostrong motorlu koltuklarda tek bir düğmeye basarak koltuk hastayı ayağa kaldırabilmektedir. Buda hastalara büyük bir konfor sağlamaktadır. Hastalar kumandadaki düğmeye kendi başlarına da basıp kimseden yardım almadan ayağa kalkabilmektedir.

Eurostrong Spirit Koltuklarda Yatırma Özelliği

Refakatçi koltukları hastane odalarında refakatçilerin kullanması için bulunan koltuklardır. Refakatçi koltuklarında dikkat edilecek özellikler:

  • Koltuklar boyut olarak küçük olmalı ve fazla yer kaplamamalıdır
  • Koltuklar yatabilmeli veya yatak haline dönüşebilmelidir
  • Refakatçilerin rahat uyuyabilmesi için konforlu olmalıdır
  • Refakatçilerin rahat kullanması için mekanizmaları kolay kullanılabilmelidir
  • Hareketli kumanda, minder, kablo karmaşası olmamalıdır
Eurostrong Baba Koltuğu

Fonksiyonel Kumanda

Hastanelerde kullanılacak koltukların kolaylıkla bozulabilir olmaması ve hergün değişik kişilerin kullanımına uygun olması gerekmektedir. Özellikle kablolu veya kablosuz kumandalar zamanla zarar görebilmektedir.

Eurostrong Spirit motorlu koltukların kumandaları gözde üzerine sabittir. Kullanılmasının çok kolay olmasının yanında cep telefonlarının şarjı için USB çıkışı bulunmaktadır.

Ürünlerimiz Nerelerde Kullanılmaktadır

Birçok büyük sağlık kurumun, tıp merkezi, devlet hastanesi ve özel hastane koltuklarımızı kullanılmaktadır. Bu hastaneler koltuklardan son derece memnun olduklarını belirmekte ve istenilen her özelliği bu koltukta bulduklarını, hastalarını bu koltuklarda oturduklarında çok rahat ettiğini belirmektedirler.

Eurostrong Slider Mekanizma

EuroStrong Spirit koltuklarında bulunan slider mekanizma birçok yeniliği de beraberinde barındırmaktadır.

Ayak kaldırma ve sırt yatırma sırasında koltuk öne doğru hareket ederek, koltuk sırtının arka duvara değmesini engeller. Standart arkası yatak koltuklarda sırt kısmının yatırılabilmesi için koltuğun arka duvardan en az 35~40 cm kadar öne koyulması gerekmektedir. Özellikle koltuğun iki yatak arasına yerleştirdiği durumda koltuk çok ortada olduğu için hemşire veya doktor müdahalesinden önce koltuğun geriye itilmesi ve sonradan öne çekilmesi gerekmektedir. Eurostrong koltuklar ise slider mekanizma sayesinde ise duvara 10 cm’ye kadar yaklaştırılabilmektedir.

Standart TV/Refakatçi koltuklarında ayak kısmı yarım olarak kaldırıldıktan sonra daha fazla kaldırmak istendiği zaman sırt kısmı da beraberinde yatmaktadır. Dolayısıyla sırtı dik olarak ayak uzatarak oturmak mümkün olmamaktadır. Eurostrong Spirit ve Dream koltuklarında ise ayak kısmı tam olarak kalktıktan sonra sırt kısmı yatmaya başlar. Böylece koltuk dik konumdayken ayak uzatılabilmektedir.

Genel Özellikler ve Modeller

Çok rahat bir koltuktur. Diğer medikal koltuklara kıyasla çok üst seviyede rahatlığa sahiptir.

Ürün kemoterapi ve diyaliz dışında hemodiyaliz birimi, periton diyalizi, muayene, plazmaferez tedavisi, hizmet, cerrahi, bakım, KBB, yaşlı bakımı, müdahale, kanalma, rehabilitasyon birimlerinde de kullanılabilir. Bunların dışında hastaelerde refakatçi koltuğu, baba koltuğu, hasta koltuğu, tv koltuğu veya yaşlı koltuğu olarakta kullanım alanları mevcuttur.

Eurostrong koltuk ürünleri CE belgeli ve 2 yıl garantilidir.

Model

Döşeme

Özellikler

Eurostrong Spirit-II M-K Mikrofiber

Medikal Suni Deri

Manuel kumandalı düğmeli sistem
Eurostrong Spirit-II E-K Mikrofiber

Medikal Suni Deri

Motorlu yatırma özelliği
Eurostrong Spirit E-LK Mikrofiber

Medikal Suni Deri

Motorlu yatırma özelliği

Motorlu ayağa kaldırma

Eurostrong Spirit E-L2K Mikrofiber

Medikal Suni Deri

Motorlu yatırma özelliği

Motorlu ayağa kaldırma

Çift Motorlu Mekanizma

Ürünlerimizin Sağladığı Kolaylıklar

Hastane çalışanları içinde bu koltuklar büyük kolaylık sağlamaktadır. Standart diyaliz veya kemoterapi koltuklarında bulunmayan birçok özelliği barındıran Eurostrong koltuklar hastanelerin bu birimlerdeki personelinin çok işine yaramaktadır. Özellikle ayağa kaldırma özelliği ile hem ayaktaki bir hastanın koltuğa oturması hem de koltukta oturan bir kişinin ayağa kalkması son derece kolaylaşmaktadır.

EUROSTRONG SPIRIT-II MODEL KOLTUKLARIN ÖLÇÜLERİ

Yükseklik: 102 cm

Genişlik: 85 cm

Derinlik: 95 cm

Oturma Yerinin Yüksekliği 48 cm

Oturma Yerinin Genişliği 58 cm

Oturma Yerinin Derinliği 54 cm

Koltuk Ağırlığı 50 kg

TAŞIMA KAPASİYESİ 120 kg

Satın alabileceğiniz en iyi Rafakatçi Koltukları için hemen (0850) 255 0 750 nolu telefonu arayın.