Hasta Koltuğu

Eurostrong Hasta Koltuğu, Engelli Koltuğu, Yaşlı Koltuğu,
Ayağa Kaldıran Hasta Koltukları

Siz veya yakınlarınız için ayağa kalkmak veya oturmak artık eskisi kadar kolay değil mi? Çözüm Eurostrong Ayağa kaldıran hasta koltuklarıdır. Sağladığı faydalara göre fiyatı çok makul seviyededir.

Hastalar ve Yaşlılar için büyük kolaylık sağlayan Eurostrong Hasta Koltuğu Özellikleri:

Ayak Kısmının Kalkma Özelliği

Birçok hastalıkta ve yaşlılıkta ayaklarda şişme problemleri olabilmektedir. Bu gibi durumlarda eğer doktorunuz ayağı yukarıda tutmayı önerdiyse, Eurostrong koltuklar sayesinde ayaklarınızı yerden istediğiniz yüksekliğe kaldırır ve o konuma tutabilirsiniz.

Yatak Haline Gelmesi ve Ayağa Kaldırması

hasta koltuğuBirçok rahatsızlıkta ve yaşlılıkta hastalar çoğunlukla vakitlerini yatakta geçirmektedir. Sürekli hareketsiz yatmak hastalarda birçok rahatsızlığa veya yatak yarası gibi hastalıklara neden olabilmektedir. Bu sebeple eğer mümkünse hastaların yürümesi, salonda oturarak aile fertleriyle vakit geçirmesi genelde tavsiye edilmektedir. Fakat hastalar salonda oturduklarında uzun süre aynı pozisyonda oturmaktan rahatsız olmakta, bir süre sonra tekrar dinlenmek için yatağına geri dönmesi gerekmekte buda hastalar için çok büyük bir rahatsızlık yaratmaktadır.

Eurostrong hasta koltukları hastalar ayağa kaldırma özelliğini kullanarak rahatça koltuğa oturmakta, en rahat edecekleri pozisyona kumanda ile getirebilmektedir. Yoruldukları ve yatma ihtiyacı duyduklarında ise kumandanın sadece bir düğmesiyle koltuğu yatak haline getirebilmektedirler. Bunun yanında hasta uykuya dalarsa, hiç uyandırmadan tek bir düğmeye basarak uykusunu bölmeden yatak haline getirilebilmektedir. Uyandıklarında isterlerse tekrar koltuk pozisyonuna getirebilmektedirler. Ayağa kalkmak istediklerinde ise tek bir düğmeye basarak rahatça ayağa kalkabilirler.

Koltuğu Kullanan Hastalar

Eurostrong hasta koltuğu almış olan hastalar, kendilerinin ve ona yardımcı olan evdeki insanlar için hayat kalitelerinin çok artırdığı ve çok memnun kaldıklarını belirtmektedirler.

eurstrong baba koltuğu
hasta koltuğu

Motorlu Harekete Sahip Oluşu

Koltuğun kaç hareket pozisyonunun olduğu çok önemlidir. Hasta koltuklarda 2 pozisyonlu, 3 pozisyonlu veya sonsuz pozisyonlu gibi seçenekler bulunmaktadır. Sonsuz pozisyonlu modellerde hareket düğmeye basmayı bıraktığınız yerde durur.  Eurostrong hasta koltuklarında ayağınızı istediğiniz kadar kaldırabilir istediğiniz yerde sabitleyebilirsiniz veya ayağınızı kaldırıp sırtınızı istediğiniz miktarda yatırıp, istediğiniz yerde durdurabilirsiniz. Eurostrong Hasta koltuklarının tüm modelleri sonsuz pozisyonlu koltuklardır. Sırt ve ayak kısmı tek bir düğmeyle hareket ettiriliyor, ve en rahat ettiğiniz konuma ayarlanabiliyor. Düğmeye basılı tuttuğunuz sürece hareket eder ve basmayı bıraktığınız anda o pozisyonda kalır.

 

Koltuğun rahat olması

Koltuk rahatlığı çok önemlidir. Hasta veya yaşlı kişiler çok uzun süreler koltukta oturmaktadır. Hatta gerektiğinde kumandası ile ayakları kaldırıp, sırtı yatırılabilen koltuklar, yatak haline gelebilmekte. Kullananlar uzun süreler koltukta yatabilmektedir. Bu sebeple Eurostrong hasta koltuğunun özelliği; son derece rahat, yumuşak, konforlu olmasıdır. Uzun süreler oturulduğunda dahi rahatsızlık vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Koltuğu oturma yerinin yüksekliği (50 cm), derinliği (56 cm) ideal ölçülerdedir. Koltuk ağırlık olarak 60 kg’dır. Koltuğa ilk defa oturanı, rahatlığı ile şaşırtmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı hasta refakatçi koltuğu olarakta kullanılabilmektedir.

Deri veya Kumaş olması

Gerçek deri koltuklar sürtünmeye karşı çok dayanıklıdır. Sürekli kullanımda koltuklar zamanla yıpranabilir bu bakımdan gerçek deri tercih etmeniz halinde çok uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz. Suni derinin dayanıklılığı çok azdır. Zamanla kullanımla yırtılabilir. Eurostrong hasta koltuklarında tüm deri modellerde gerçek deri kullanılmaktadır. Bu bakımdan gerçek deri almanızı öneririz. Deri istenmiyor çok kaliteli ve dayanıklı kumaş seçilmelidir. Biz Eurostrong koltuklarımızda çok yüksek kalitede mikro fiber kumaş kullanmaktayız. Ev mobilyalarına uyması için beyaz deri, kahverengi deri ve kahverengi kumaş olmak üzere 3 farklı çeşitte üretilmektedir.

Ayağa Kaldırma Özelliği

Hasta koltuklarındaki en önemli özelliklerden biridir. Ayağa kaldırma özelliği ile dizlerinden rahatsız olan kişiler, yaşlılar, romatizma hastaları, kalça hastalıkları, bel rahatsızlığı olan vs. hastaların tek bir düğmeye basarak ayağa kalkmalarını sağlar. Bunun yanında oturmakta zorlananlarda koltuğu ayağa kalkmış pozisyonuna getirip, sonra koltuğa dayanarak yavaş yavaş indirebilirler. Böylece güvenli ve rahat bir şekilde oturmalarını sağlar. Ayağa kaldırma özelliği ile sırt hareketi ayrı motorlar tarafından sağlanmaktadır. Eurostrong hasta koltukları 120 kg ağırlığa kadar hastayı oturduğu veya yattığı koltuktan konforlu ve güvenli biçimde kolayca ayağa kaldırır. Koltuklarda 2 yıl garanti bulunmaktadır.

Eurostrong Hasta Koltuk Ayağa Kaldırma Özelliği

Tel: (0850) 255 0 750

Mimoza Sok. 5/A Bostancı

İSTANBUL